W dniach 25.03 – 29.03.2018 organizowany jest kolejny wyjazd na CAMP do VFL Wolfsburg Fussballschule.

 

 

      

Verein für Leibesübungen Wolfsburg – to niemiecki klub piłkarski, z siedzibą w mieście Wolfsburg w Dolnej Saksonii. Założony w roku 1945, od sezonu 1997/1998 występuje nieprzerwanie w 1. Bundeslidze. Swoje domowe spotkania rozgrywa od 2002 r. na stadionie Volkswagen-Arena. Głównym sponsorem klubu jest Volkswagen AG. Zdobywca mistrzostwa Niemiec w sezonie 2008/2009. Klub posiada w swojej kadrze wielu reprezentantów różnych narodowości.

VFL WOLFSBURG to klub, w którym swoje kariery kontynuowało wielu polskich zawodników takich jak Andrzej Juskowiak (król strzelców Olimpiady w Barcelonie w 1992r), Jacek Frąckiewicz, Piotr Tyszkiewicz, Waldemar Kryger, Michał Janicki, Jacek Krzynówek, Mateusz Klich, Oskar Zawada (obecnie Karlsruher SC) czy nasz reprezentant Kuba Błaszczykowski. Barwy VFL Wolfsburg reprezentują także nasze kadrowiczki Ewa Pajor oraz Agata Tarczyńska, z którymi podczas swoich testów w Akademii VFL miała okazję się spotkać nasza wychowanka, reprezentantka Polski U17 Paulina Oleksiak.

   

W sercach kibiców zapamiętany najbardziej został ŚP wspaniały zawodnik Krzysztof Nowak występujący z nr 10 na koszulce. Numer 10 został w pamięci kibiców klubu o tym świetnym polskim zawodniku, który niestety w młodym wieku przegrał walkę z ciężką chorobą.

 

 

 

Dyrektorem VFL Wolfsburg Fussbalschulle jest były zawodnik HSV Hamburg oraz VFL Wolfsburg, dzisiaj żywa legenda VFL Roy Praeger.

 

 

VFL Wolfsburg Fussball CAMP to treningi pod okiem trenerów DFB – Deutscher Fussball Bund.

Możliwość sprawdzenia swoich umiejętności piłkarskich na tle zawodników niemieckich a także z innych krajów. W ramach pobytu treningi w doskonałej bazie sportowej, jednej z najlepszych Akademii piłkarskich w Niemczech. Pobyt to testy i sprawdziany umiejętności piłkarskich a także turnieje.
Także zwiedzanie bazy sportowej VFL Wolfsburg, spotkanie z piłkarzami oraz wiele atrakcji. Jeśli w trakcie CAMPu rozgrywany jest mecz drużyny VFL Wolfsburg uczestnicy CAMPu będą mieli możliwość obejrzenia go na stadionie VOLKSWAGEN-ARENA.

W wyjazdach do VFL Wolfsburg brało udział już wielu wychowanków naszej Akademii, którzy niejednokrotnie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony prezentując wzorową postawę: Kajetan Gałecki, Maciej Trefler, Jakub Wólkiewicz, Jakub Karp, Alex Bartoszewicz, Mikołaj Jaroszek, Franek Szymonik, Marcin Sierota-Żyłkowski, Michał Kulesza, Paulina Oleksiak, Igor Śnieg, Wojtek Marczewski, Antek Szczepaniak, Mateusz Kawczyński, Mikołaj Janota, Feliks Ziomecki.

Po udziale w dwóch CAMPach nasza wychowanka, reprezentantka Polski U17 Paulina Oleksiak rocznik 2002 otrzymała oficjalne zaproszenie na testy do PROFI Akademii VFL WOLFSBURG, na których wypadła bardzo dobrze i otrzymała zaproszenie na kolejny przyjazd!