W dniu 26.05.2019 na naszym Obiekcie odbyły się treningi testowe z naszym gościem Trenerem Janem Pruijnem.

Jan Pruijn – przez wiele lat szef AJAX Amsterdam International Youth Development, gdzie był współautorem programu rozwoju młodzieży w Ajax Amsterdam. Od zakończenia pracy jako szef AAIYD jest konsultantem wielu federacji piłkarskich i klubów na całym świecie: m.in. w Japonii (Urawa Reds), w Chinach (Chińska Federacja Piłki Nożnej), w Hiszpanii (Real Sociedad), w Portugalii (FC Porto), w Szwajcarii (FC Basel) i w kilku klubach w Anglii.

W każdym z tych krajów odkrył wielu utalentowanych juniorów. Posiada najwyższe kwalifikacje trenerskie the Royal Dutch Soccer Federation (Holenderski Związek Piłki Nożnej).

Odwiedziło nas kilku zawodników z Polski. Wielu zawodników wywarło dobre wrażenie na trenerze z Holandii. Widać było jednak u chłopców niepotrzebny stres spowodowany zapewne wizytą takiego gościa. W opinii Jana Pruijna zawodnicy technicznie nie odbiegają zbytnio od swoich rówieśników z Holandii czy innych krajów, ważne co dzieje się w ich życiu codziennym, szkoła, odpowiednia dieta, współpraca z miejscem, w którym są szkoleni to aspekty, o których długo rozmawialiśmy.Wspólne wnioski są takie, że wszystko musi iść w parze, szkoła, dom, systematyczność, kultura osobista, nauka etc.wtedy będzie szansa na osiągnięcie sukcesu sportowego.Kilku zawodników znalazło się w ,,notesie,, trenerów oraz Jana Pruijna i podczas kolejnej wizyty na pewno będziemy rozmawiać o postępach chłopców i dalszych planach sportowych.

Dziękujemy wszystkim za obecność i cieszymy się z profesjonalnego podejścia wielu zawodników.Brawo.

W lipcu DUTCH VISION CAMP na który już teraz serdecznie zapraszamy!