W dniach 17.04 – 21.04.2017 organizowany jest kolejny wyjazd dla naszych zawodników na CAMP do VFL Wolfsburg Fussballschule.

Verein für Leibesübungen Wolfsburg – to niemiecki klub piłkarski, z siedzibą w mieście Wolfsburg w Dolnej Saksonii. Założony w roku 1945, od sezonu 1997/1998 występuje nieprzerwanie w 1. Bundeslidze. Swoje domowe spotkania rozgrywa od 2002 r. na stadionie Volkswagen-Arena. Głównym sponsorem klubu jest Volkswagen AG. Zdobywca mistrzostwa Niemiec w sezonie 2008/2009. Klub posiada w swojej kadrze wielu reprezentantów różnych narodowości.

VFL WolfsburgVFL - U23VFL FrauenVfL_CenterVFL Center_west

VFL WOLFSBURG to klub, w którym swoje kariery kontynuowało wielu polskich zawodników takich jak Andrzej Juskowiak (król strzelców Olimpiady w Barcelonie w 1992r), Jacek Frąckiewicz, Piotr Tyszkiewicz, Waldemar Kryger, Michał Janicki, Jacek Krzynówek, Mateusz Klich, Oskar Zawada (obecnie Karlsruher SC) czy nasz reprezentant Kuba Błaszczykowski.

221844   

W sercach kibiców zapamiętany najbardziej został ŚP wspaniały zawodnik Krzysztof NowakKRZYSZTOF NOWAK występujący z nr 10 na koszulce. Numer 10 został w pamięci kibiców klubu o tym świetnym polskim zawodniku, który niestety w młodym wieku przegrał walkę z ciężką chorobą.

 

Dyrektorem VFL Wolfsburg Fussbalschulle jest były zawodnik HSV Hamburg oraz VFL Wolfsburg, dzisiaj żywa legenda VFL Roy Praeger.

DFB-Logo

VFL Wolfsburg Fussball CAMP to treningi pod okiem trenerów DFB – Deutscher Fussball Bund

Możliwość sprawdzenia swoich umiejętności piłkarskich na tle zawodników niemieckich a także z innych krajów. W ramach pobytu treningi w doskonałej bazie sportowej, jednej z najlepszych Akademii piłkarskich w Niemczech. Pobyt to testy i sprawdziany umiejętności piłkarskich a także turnieje.
Także zwiedzanie bazy sportowej VFL Wolfsburg, spotkanie z piłkarzami oraz wiele atrakcji. Jeśli w trakcie CAMPu rozgrywany jest mecz drużyny VFL Wolfsburg uczestnicy CAMPu będą mieli możliwość obejrzenia go na stadionie VOLKSWAGEN-ARENA.

Każdy uczestnik CAMPu otrzymuje oryginalny strój VFL Wolfsburg Fussballschule.

Każdy uczestnik ma zagwarantowany transport, hotel, wyżywienie, opiekę trenerów, treningi, testy oraz ubezpieczenie.

Organizatorzy CAMPU: VFL Wolfsburg Fussballschule, One Nettle Ltd, 71 Sutton Hall Road, London.

Dotychczas z naszej Akademii w wyjazdach do VFL Wolfsburg udział brali zawodnicy: Kajetan Gałecki, Maciej Trefler, Jakub Wólkiewicz, Jakub Karp, Alex Bartoszewicz, Mikołaj Jaroszek, Franek Szymonik, Marcin Sierota-Żyłkowski, Michał Kulesza, Paulina Oleksiak, Igor Śnieg, Wojtek Marczewski, Antek Szczepaniak, Mateusz Kawczyński, Mikołaj Janota, Feliks Ziomecki.

 

Informacje zawarte w niniejszej witrynie nie stanowią oferty handlowej, w tym w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego.