Opieramy się na programie szkolenia dzieci i młodzieży zgodnie z wytycznymi UEFA. Pracujemy według holenderskiej metodologii nauczania. Szkolimy zawodników już w wieku 5 lat do momentu osiągnięcia wieku juniora starszego tj. 18 lat.

Nauczamy naszych adeptów techniki użytkowej, inteligencji piłkarskiej oraz zasad ustawienia i taktyki. Cechuje nas indywidualne podejście do każdego ucznia. Rozwój techniki użytkowej zawodnika, poprawa koordynacji, motoryka oraz inteligencja piłkarska to elementy, na których głównie skupiamy swoją uwagę. Chcemy również ukształtować prawidłowe podejście do treningu piłkarskiego i meczu. Najważniejsza jest radość z grania w piłkę nożną, co przekłada się na motywację i chęci do treningów.

Program szkolenia Akademii przewiduje treningi z podziałem na grupy 12-14-16 osobowe i kategorie wiekowe. Zawodnicy nastawieni na wysoki indywidualny rozwój osobisty trenują dodatkowo w grupach 6 osobowych w celu optymalizacji procesu szkolenia.

Akademia oprócz szkolenia zakłada sobie jako cel współpracę z klubami w kraju i za granicą oraz promocję najzdolniejszych zawodników.

 W ramach szkolenia planowane są różne etapy rozgrywek :

  • Małe gry wewnętrzne

  • Mecze kontrolne/wewnętrzne – wprowadzanie założeń

  • Mecze sparingowe – wprowadzanie i realizacja założeń

  • Rozgrywki ligowe – nauka i realizacja opracowanego systemu szkoleniowego/realizacja założeń/taktyka

 

Nadrzędnym celem szkolenia w Akademii jest rozwój indywidualny zawodników.

Oprócz szkolenia piłkarskiego celem Akademii jest wychowanie młodych ludzi poprzez sport. Zawodników, którzy przestrzegać mają zasad wzajemnego szacunku, szacunku do przeciwnika, do klubu, miejsca, z którego się wywodzą oraz tolerancji do innych osób. Zasad, które pomogą funkcjonować w dorosłym życiu, przy wykorzystaniu wzorców wyniesionych z lat młodzieńczych. Sport szczególnie u młodego człowieka to olbrzymia nauka dająca dużo pozytywnych wytycznych i wzorców na kolejne lata życia. Piłka nożna to nauka zasad przynależności i współdziałania w grupie, tworzenia wspierającego się kolektywu.

Wizyty w takich klubach jak FC BASEL, CONCORDIA BASEL , FORTUNA DUESSELDORF, TWENTE ENSCHEDEE czy VFL WOLFSBURG nakreśliły nam standardy oraz wytyczne co do jakości funkcjonowania Akademii. Charakterystyka naszej pracy zawsze wyróżnia się profesjonalizmem, bardzo dużym porządkiem organizacyjnym, dbałością o każdy szczegół w codziennej działalności. Każdy nawet najdrobniejszy element funkcjonowania Akademii jest traktowany jako priorytet.